• bilgi@battalgazirehberi.com
  • 05453559867

Battalgazi Yatılı Bölge Ortaokulu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,183 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Nicet GÜLECEN
  • ADRES: Meydanbaşı Mah. Okul Sok. No 1/2 Battalgazi/ MALATYA
  • TELEFON: 0 (422) 841 3009
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Okulumuz 1974 Yılında Eskimalatya YİBO adıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar birçok başarılı isim yetiştiren okulumuz, 2011/2012 eğitim-öğretim yılında Battalgazi YBO adını alarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Vizyon: OKULUMUZUN VİZYONU: Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.

Misyon: Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.

Başarılar: 2018/2019 eğitim-öğretim yılı sonunda 8 öğrencimiz Anadolu Lisesine, 14 öğrencimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ve 3 öğrencimiz Spor Lisesine yerleşmeye hak kazanmıştır.

Pansiyon Bilgileri: Kız ve erkek öğrenciler için toplam 2 adet pansiyon bulunmaktadır..
Saatler: 08:00 -14:55
Isınma: Doğalgaz
Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
Yabancı Dil: İngilizce
Lojman: 28 – 2 ayrı blok şekline 28 adet lojman bulunmaktadır. 10 daire kombi ile ısıtılmaktadır.
Servis Bilgisi: –
YKS’de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi: % 22,4 Anadolu Lisesi, % 50 Meslek Lisesi, % 8 Spor Lisesi
Sportif Etkinlikler: Futbol, Güreş, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç, Basketbol, Badminton, Atletizm ve diğer sportif branşlarda etkinlikler yapılır.
Bilimsel Etkinlikler:
Proje Çalışmaları: Değerler Eğitimi, Öğretmenim El Ele

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.